PhoneGap – Rynek kocha proste rozwiązania

PhoneGap to technologia, która zyskuje coraz większą popularność w zastosowaniach mobilnych dla biznesu. Nic w tym dziwnego – pozwala tworzyć aplikacje szybciej taniej i od razu na wszystkie platformy.

Rewolucja mobilna, którą zgotowali nam Apple z swoim iPhonem, a tuż po nim Google wprowadzając otwarty system Android, przyszła nagle i dość niespodziewanie. Świat biznesu, z początku oszołomiony wspaniałymi i niezaprzeczalnymi możliwościami tych nowych technologii, powoli zaczyna otrząsać się z euforii oraz zachwytów i zauważa pewne niedogodności, które niesie ze sobą obecna sytuacja.  Rynek smartfonów podzielił się na dwie wiodące platformy, a o swój kawałek tortu walczą także Microsoft i inni mniejsi gracze. Wprowadzenie na rynek nowej aplikacji mobilnej wymaga stworzenia wielu jej wersji. Wiąże się to z  dużymi nakładami czasu oraz pieniędzy.  Pojawiło się jednak rozwiązanie tego problemu – technologia PhoneGap, która pomaga przedsiębiorcom obniżyć koszty produkcji wieloplatformowych aplikacji mobilnych. Nasza firma specjalizuje się w komercyjnym wdrażaniu PhoneGap i oferuje projektowanie aplikacji mobilnych opartych na tej technologii. Pozwala to naszym klientom relatywnie niskim kosztem stworzyć aplikację, która będzie dostępna i w pełni funkcjonalna na wszystkich istniejących obecnie platformach mobilnych.

PhoneGap

Czym jest Phone Gap?

W prostych słowach: programy zbudowane przy użyciu technologii PhoneGap mają cechy aplikacji internetowej osadzonej wewnątrz mobilnego sytemu operacyjnego. Do swojego działania wykorzystują przeglądarkę opartą o WebKit lub inny silnik oraz dodatkowe biblioteki połączone z aplikacją natywną. PhoneGap jest tworzony przy użyciu języka HTML5 oraz Java Script – łączy technologie internetowe z funkcjami natywnych mobilnych systemów operacyjnych. Dzięki bibliotekom JavaScript i natywnym wtyczką (Native Plug-in) stworzone w ten sposób aplikacje mobilne mają dostęp do różnorodnych funkcjonalności telefonu, np.: geolokalizacji z użyciem GPS, kamery, kontaktów czy akcelerometru. Zakres funkcjonalności aplikacji stworzonych z wykorzystaniem technologii PhoneGap jest praktycznie bardzo podobny do możliwości aplikacji natywnych. Koszt stworzenia aplikacji przy użyciu PhoneGap jest za to dużo niższy!

Jeden system – wiele możliwości

Technologia PhoneGap pozwala tworzyć nawet bardzo zaawansowane aplikacje mobilne. Dobrym tego przykładem jest opracowane przez Fornett rozwiązanie dla jednego z naszych klientów: mobilny czytnik stron umieszczonych w chmurze, generowanych przy użyciu technologii Web z osadzoną biblioteką syntezującą mowę. Aplikacja napisana w technologii HTML5, wykorzystuje narzędzia PhoneGap oraz bibliotekę JavaScript YUI. Ponadto aplikacja pobiera dane umieszczone w chmurze i generuje zestawy stron, które w połączeniu z syntezatorem mowy pozwalają tworzyć interaktywny interfejs służący do komunikacji z otoczeniem przez osoby, u których występują ograniczenia w komunikacji werbalnej. Aplikacja umożliwia edycję danych bezpośrednio z urządzenia mobilnego i ponowne umieszczeniu danych w chmurze. To tylko jedno z wielu zastosowań tej bez wątpienia, bardzo przyszłościowej technologii. 

Rynek daje najlepsze świadectwo

Patrząc na listę firm, które zdecydowały się na tworzenie aplikacji mobilnych przy wykorzystaniu PhoneGap, można zobaczyć największe globalne oraz polskie marki. Są to firmy, które przy swoim budżecie równie dobrze mogłyby stworzyć oddzielne aplikacje na każdą z platform. Zrobiły jednak inaczej – gdyż widzą, jak wielki potencjał daje im to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Jeżeli także i Państwo chcą dołączyć do ich grona i stworzyć swoją własną wieloplatformową aplikację mobilną - zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. 

Klienci o nas

​Fornett za każdym razem udowadna nam, że jest doskonałym i zaufanym partnerem jeżeli chodzi o outsourcing projektów. Za każdym razem zadziwiają nas profesjonalizmem i efektywnością działań, zarządzając projektem jak expresowym pociągiem. Jeżeli każda firma umiałaby tak doskonale obsługiwać projekty - życie Product Menagera byłoby dużo łatwiejsze.

Uli Ehlert, Director of AAC & Software Strategy, Tobii Technology

​W relacjach z firmą Fornett najbardziej doceniam ich proaktywne podejście do potrzeb klienta. Są prawdziwymi ekspertami w rozwoju natywnego oprogramowania na patformy mobilne. Z ich udziałem prace programistyczne postępują bardzo sprawnie, a jakość pracy jest dużo większa niż w przypadku firm, z którymi pracowaliśmy dotychczas.

Cliff Court, CEO, Coral Tech (Pty) Ltd