Mobilność to źródło korzyści

Dla potrzeb naszego Klienta – firmy Hempel,  stworzyliśmy wieloplatformową, mobilną aplikację, zapewniającą zdalny dostęp do korporacyjnej bazy danych. Aplikacja umożliwia wygodne wyszukiwanie oraz przeglądanie kart technicznych oraz kart charakterystyki produktów. Jej funkcjonalności doskonale sprawdzają się w praktycznym działaniu, przynosząc naszemu Klientowi wiele korzyści.

Nasz klient, firma Hempel to działające na światowym rynku, duńskie przedsiębiorstwo, które jest czołowym dostawcą profesjonalnych powłok malarskich dla segmentu dekoracyjnego, lądowego, morskiego, kontenerowego oraz jachtowego. Ze względu na duże zróżnicowanie odbiorców oraz różnorodność oferty, firma stworzyła bardzo szczegółową i obszerną dokumentację. Każdy z produktów posiada przypisaną do siebie kartę techniczną (Product Data Sheet) oraz kartę charakterystyki preparatów niebezpiecznych (Safety Data Sheet). Zanim powstała nasza aplikacja, aby przeczytać tego typu dokument trzeba było odwiedzić stronę firmy, a następnie odnaleźć przypisany do danego produktu plik PDF. Często, gdy pracownicy firmy lub przedstawiciele handlowi znajdowali się poza biurem, zdobycie potrzebnych informacji było utrudnione. Z tego właśnie powodu firma Hempel zwróciła się do nas o pomoc. 

Stworzona przez nas aplikacja działa na urządzeniach mobilnych w systemie IOS oraz Android. Dla usprawnienia funkcjonalności, program posiada możliwość szybkiego skanowania kodu kreskowego umieszczonego na produkcie i automatycznego wyszukiwania przypisanych do niego plików. Dzięki geolokalizacji, aplikacja dopasowuje także odpowiednią wersję językową. Już w kilkanaście sekund od uruchomienia programu, użytkownik może przeczytać na swoim mobilnym urządzeniu interesujący go dokument.

sds_web

Nasza firma terminowo wywiązała się z powierzonego nam zadania. Przygotowaliśmy i wdrożyliśmy aplikację dokładnie według wytycznych Klienta.  Zapewniliśmy także dokumentację techniczną oraz kod źródłowy dla obu platform. Obecnie aplikacja służy wyłącznie użytkownikom wewnętrznym i jej dystrybucja odbywa się poprzez narzędzie Mobile Device Management,  jednakże docelowo będzie zaoferowana również klientom firmy. 

IT Operations Director w firmie Hempel, Wojciech Południewski już teraz dostrzega korzyści związane z implementacją tej aplikacji: „To nowe, mobilne rozwiązanie w znacznym stopniu usprawniło działanie naszej firmy. Nasi pracownicy mogą szybko odnaleźć odpowiedni dokument i przesłać go klientowi bezpośrednio ze smartfona. Dzięki intuicyjnemu działaniu nasi pracownicy szybko przyzwyczaili się do korzystania z tego programu. Współpraca z firmą Fornett przebiegła wzorowo - dostaliśmy dokładnie to, czego oczekiwaliśmy.”

Firma Fornett jest specjalistą od wdrażania dedykowanych rozwiązań opartych o aplikacje mobilne. Z naszych usług korzysta zarówno small business jak również duże, międzynarodowe korporacje. Tak jak w przypadku firmy Hempel, jesteśmy między innymi w stanie wdrożyć wewnętrzną aplikację na urządzenia z popularnymi mobilnymi systemami operacyjnymi, z pominięciem tradycyjnych kanałów dystrybucji, takich jak App Store, czy Google Play. Już dziś zapraszamy Państwa do współpracy.

Klienci o nas

​Fornett za każdym razem udowadna nam, że jest doskonałym i zaufanym partnerem jeżeli chodzi o outsourcing projektów. Za każdym razem zadziwiają nas profesjonalizmem i efektywnością działań, zarządzając projektem jak expresowym pociągiem. Jeżeli każda firma umiałaby tak doskonale obsługiwać projekty - życie Product Menagera byłoby dużo łatwiejsze.

Uli Ehlert, Director of AAC & Software Strategy, Tobii Technology

​W relacjach z firmą Fornett najbardziej doceniam ich proaktywne podejście do potrzeb klienta. Są prawdziwymi ekspertami w rozwoju natywnego oprogramowania na patformy mobilne. Z ich udziałem prace programistyczne postępują bardzo sprawnie, a jakość pracy jest dużo większa niż w przypadku firm, z którymi pracowaliśmy dotychczas.

Cliff Court, CEO, Coral Tech (Pty) Ltd