Aplikacje mobilne potrzebują audytu!

Rzetelny i profesjonalny audyt aplikacji mobilnej to w dzisiejszych czasach standard oraz gwarancja pełnego bezpieczeństwa projektu. Takie działanie świadczy o dojrzałości biznesowej i doskonałym zrozumieniu współczesnego rynku mobilnego.

Spójrz prawdzie w oczy 

Żyjemy w czasach, w których niemal każdy za niewielkie pieniądze może kupić profesjonalny szablon strony, napisać chwytliwy tekst marketingowy i obwołać się informatycznym guru. Coraz więcej firm spotyka się z problemem nierzetelnie wykonanych i wadliwie działających aplikacji mobilnych. Od błędów czasami nie są w stanie ustrzec się także i profesjonalnie działające firmy. Dlatego też bardzo ważnym, a często wręcz niezbędnym elementem wdrażania nowej aplikacji mobilnej powinien być rzetelnie wykonany audyt zewnętrzny. Niektóre błędy w aplikacji można dostrzec już na pierwszy rzut oka. Często jednak zdarza się, że są one ukryte głęboko w kodzie źródłowym aplikacji. W takim przypadku tylko jego dokładna analiza może rozwiązać konkretny problem. Zdarzają się także krytyczne błędy, w wyniku których korzystanie z aplikacji staje się wręcz niemożliwe. Mogą one spowalniać działanie aplikacji, a nawet powodować jej nagłe, niepożądane zamknięcie. Tego typu defekty mogą narażać smartfon na utratę danych, a nawet zagrażać stabilności całego systemu operacyjnego.

Niezależnym okiem eksperta

Fornett to uznana i doświadczona firma, której zależy, aby projektowanie aplikacji mobilnych było zawsze na najwyższym poziomie. Dlatego korzystając z najnowszych narzędzi oraz wiedzy naszych ekspertów wykonujemy audyty, które obejmują natywne aplikacje mobilne, hybrydowe aplikacje mobilne oraz te napisane w języku HTML5. Specjalizujemy się zarówno w aplikacjach na iOS, jak również na system operacyjny Android. Z naszego doświadczenia wynika, że obiektywne i rzeczowe spojrzenie zewnętrznego eksperta pozwala w najbardziej optymalny sposób usprawnić działanie aplikacji mobilnej oraz wychwycić jej wszelkie nieprawidłowości. W zależności od Państwa potrzeb jesteśmy w stanie przeprowadzić szereg czynności mających na celu ocenę funkcjonalności oraz wydajności danej aplikacji. Możemy wykonać statyczną analizę kodu źródłowego oraz zaopiniować jakość jego wykonania. Kolejnymi krokami mogą być analiza aplikacji pod kątem wycieków pamięci oraz wykrycie wszystkich krytycznych błędów. Zalecane jest także dokonanie analizy architektury aplikacji.

Po zakończonym audycie generowany jest dokładny raport, który oprócz wykrytych wad zawiera również sugestie jak je poprawić. Oczywiście szanujemy dobrze wykonaną pracę i jesteśmy w stanie docenić profesjonalizm naszej konkurencji. Audyt aplikacji mobilnych to sposób na profesjonalną i rzetelną opinię oraz ewentualną listę kroków, które należy wykonać, aby aplikacja była w pełni bezpieczna i funkcjonalna.

Oczywiste korzyści

Gdyby po naszym audycie chcieli Państwo, abyśmy dokonali w waszej aplikacji mobilnej niezbędnych optymalizacji i poprawek – nasi specjaliści służą wszelką możliwą pomocą. Od lat naszą specjalizacją jest projektowanie aplikacji mobilnych, a nasze produkty z pewnością z powodzeniem przejdą nawet najbardziej restrykcyjne audyty firm zewnętrznych. Dla naszych klientów tworzymy świetnie działające aplikacje mobilne zarówno od podstaw, jak również przejmując istniejący już projekt od innej firmy, poprawiając go i rozwijając we właściwym kierunku. 

Radosław Bartosik Dyrektor Biura Likwidacji Szkód z firmy Mentax.pl tak opowiada o współpracy z naszą firmą: „Jesteśmy pod dużym wrażeniem profesjonalizmu i ogromnej wiedzy z zakresu projektowania aplikacji mobilnych waszych specjalistów. Raport, który otrzymaliśmy po audycie jest dla nas niezwykle przydatną wiedzą i ogromną wskazówką na przyszłość".

Zapraszamy także i Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do działania waszej aplikacji – nasi eksperci są gotowi zająć się jej audytem.

Klienci o nas

​Fornett za każdym razem udowadna nam, że jest doskonałym i zaufanym partnerem jeżeli chodzi o outsourcing projektów. Za każdym razem zadziwiają nas profesjonalizmem i efektywnością działań, zarządzając projektem jak expresowym pociągiem. Jeżeli każda firma umiałaby tak doskonale obsługiwać projekty - życie Product Menagera byłoby dużo łatwiejsze.

Uli Ehlert, Director of AAC & Software Strategy, Tobii Technology

​W relacjach z firmą Fornett najbardziej doceniam ich proaktywne podejście do potrzeb klienta. Są prawdziwymi ekspertami w rozwoju natywnego oprogramowania na patformy mobilne. Z ich udziałem prace programistyczne postępują bardzo sprawnie, a jakość pracy jest dużo większa niż w przypadku firm, z którymi pracowaliśmy dotychczas.

Cliff Court, CEO, Coral Tech (Pty) Ltd